İADE PROSEDÜRÜ

Online Siparişlerde İade Prosedürü

  • 6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre, satın almış olduğunuz ürünü; tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı’ kapsamında fatura tarihinden sonraki ilk 14 gün içerisinde kullanılmadığı tespit edildiği takdirde iade edebilirsiniz.
  • Ayrıca üretim hatası ya da başka bir olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri de teslim aldığınız tarihi takip eden 14 iş günü içerisinde bildirip bize ulaştırabilirsiniz.
  • Ürün iade işlemlerinde satın alma aşamasında size verilen tüm belgelerle birlikte (hediye değişim kartı veya fatura, ürün ambalajı) sipariş numarasını belirterek  aslihan.basakk@gmail.com  adresine mail göndermeniz gerekmektedir. Mailiniz bize ulaştığında işlemler başlatılacaktır.
  • İade edilen ürünün kullanılmamış olduğu ürün uzmanlarımız tarafından kontrol edilecektir.
  • İadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.
  • İade ve değişim yapılacak olan ürün; faturası (varsa standart aksesuarları) ile birlikte orjinal paketinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır. Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Her türlü ürünün ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olduğu takdirde iadesi kabul edilir.
  • Dilediğiniz kargo şirketi ile ücret size ait olacak şekilde gönderebilirsiniz.
  • Ürün elimize ulaştıktan sonra,iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir.Size bir bilgi e-postası gönderilecek ve iadeniz onaylandığında, ürün bedeli yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza ya da bildireceğiniz banka hesabına iade edilir. Bu süre iade ettiğiniz ürünün tarafımızdan teslim almasıyla başlar. (385 Sayılı Vergi Usül Kanunu Genel Tebliği uyarınca zorunludur). Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. İadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılacaktır.


Değişim Prosedürü

www.abkcontemporary.com’dan yaptığınız herhangi bir alışverişte, genelde ürünler el yapımı, sınırlı sayıda ve özel üretim olduğu için değişim yapamıyoruz. Ancak satın aldığınız andan itibaren 14 gün içerisinde yukarıda belirttiğimiz koşullar dahilinde ürünü iade edebilirsiniz.